Ferie zimowe w Krakowie 2014

1. lutego 2014 r. sobota - 16. lutego 2014 r. niedziela

Wkrótce rozpoczynają się małopolskie ferie - te spędzone w Krakowie, niezależnie od pogody, z pewnością nie będą nudne! O to już zadbają Domy Kultury, muzea i liczne ośrodki, które na okres feryjny przygotowały wiele ciekawych propozycji zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci, a także dla całych rodzin.

Zimowe ferie w Krakowie rozpoczynają się 3 lutego, zaś uczniowie wrócą do szkół 17 lutego. Jak zagospodarować ten czas dzieciom, które zostaną w mieście? Czy nie będą sie nudziły? Czy zima w mieście może być ciekawa?
Zima w mieście może być nie tylko ciekawa, może być też okazją do odkrywania swoich talentów, okazją do spróbowania czegoś nowego, nauczenia się rzeczy, które w szkole trudno znaleźć. Akcja "Zima w mieście" organizowana jest, jak co roku przez krakowskie muzea, domy kultury i biblioteki, ale z ciekawą ofertą dla dzieci wychodzą również komercyjne placówki edukacyjno-rozrywkowe.

W tym roku podczas ferii zimowych mali krakowianie będą mogli uczestniczyć w przeróżnych warsztatach - od teatralnych i tanecznych, poprzez plastyczne, komputerowe po cyrkowe. Będą mogli brać udział w spotkaniach, oglądać filmy i spektakle, słuchać bajek, robić doświadczenia naukowe, wychodzić na basen, a nawet uczestniczyć w prawdziwych wycieczkach.

Warto pamiętać, że część placówek prowadzi akcję Zima w Mieście całkowicie bezpłatnie! Już także prowadzone są zapisy - nie zapomnijcie o zarejestrowaniu pociech!

Czekają na Was spotkania, zajęcia, warsztaty w Muzeum Armii Krajowej , Muzeum Historycznym Miasta Krakowa oraz zima stuleci w Muzeum Narodowym. Również Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie organizuje kosmiczne warsztaty . Bardzo ciekawie przedstawiają się propozycje Muzeum Etnograficznego , Muzeum Archeologicznego , Muzeum w Wieliczce , Zamku Królewskiego na Wawelu oraz MCK i MOCAK-u .

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza do udziału w różnorodnych zajęciach, a uwagę przyciągają Ferie w Dworku Białoprądnickim i jego Klubach Kultury: Przegorzały i Paleta . Możecie również udać się w podróże małe i duże z  SCKM . Akcję Zima przeprowadzają także Nowohucka Biblioteka Publiczna oraz Młodzieżowy Dom Kultury .

Ekspedycję w głąb książki proponuje Pracownia Arete,  zaś w Klubie La Loba oraz The little Gym ferie zimowe będą pełne tańca, ruchu i dobrej zabawy.

Wszystkich pasjonatów robotów i nauki zapraszają Warsztaty Robotów , Trybikowo.pl i Robotowo .

Nie sposób zapomnieć także o Festiwalu Teatrów dla Dzieci w NCK .

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA PORTALU MIASTODZIECI.PL - W DZIALE WYDARZEŃ - SEKCJA ZIMA W MIEŚCIE

Oferta jest na bieżąco aktualizowana, zatem zaglądajcie często :)