Wydarzenia Dla rodziców Ogólnopolski Maraton Artystyczny w Krakowie!

Ogólnopolski Maraton Artystyczny w Krakowie!

28. września 2013 r. sobota

Centrum Edukacji Artystycznej "Muzylek Moni" zaprasza na Ogólnopolski Maraton Artystyczny, czyli warsztaty dla nauczycieli szkół i przedszkoli.

Klub Kuźnia, Kraków
28.09.2013r.godz: 9:00

W programie:

• Anna Krzempek - warsztaty cyrkowe
  • Monika Kluza - warsztaty muzyczne
  • Gabriela Mrozicka - warsztaty plastyczne

Film promujący Maraton

PROGRAM WARSZTATÓW CYRKOWYCH „Zaczarowany świat cyrku"
Anna Marta Krzempek

Warsztaty cyrkowe są nowym pomysłem aktywnego i efektywnego spędzania czasu. Ponadto elementy cyrkowe doskonale sprawdzają się na imprezach plenerowych (festynach, piknikach), dniach otwartych, a także wzbogacają i uatrakcyjniają codzienne zajęcia edukacyjne.

• podstawy pedagogiki cyrku w szkole i przedszkolu;
  • zabawy z akcesoriami cyrkowymi: piłeczkami do żonglowania, flower-stick, diablo, poi, chustami
  • ciekawe zabawy integracyjne z wykorzystaniem rekwizytów cyrkowych
  • nauka żonglowania, rozkręcania talerzyka na tyczce
  • proste sztuczki magiczne
  • pokazy wielkich baniek mydlanych
  • pomysły do wykorzystania w ramach przerywników ruchowych, zajęć integracyjnych, przedstawień teatralnych a także zajęć świetlicowych
Każdy uczestnik warsztatów samodzielnie wykona piłeczki do żonglowania lub poi, otrzyma płytę z muzyką cyrkową i piosenki do wykorzystania w trakcie wesołych zabaw z dziećmi.

PROGRAM WARSZTATÓW MUZYCZNYCH „Kolorowe nutki"
Monika Kluza

• Praktyczne przygotowanie do nauki aktywnego słuchania muzyki wg idei Carla Orffa (oraz Batii Strauss).
  • Kolorowe tańce, piosenki i zabawy (doskonale się sprawdzają zarówno podczas prowadzenia zajęć w przedszkolu i szkole, jak i podczas imprez z udziałem rodziców).
  • Propozycje na masaż i relaksację.
  • Zestaw zabaw na bum bum rurki i instrumenty tęczowe.
  • Zbiór autorskich piosenek z repertuaru zespołu Tęczowa Muzyka.
  • Prezentacja opracowań instrumentalnych oraz zabaw rytmicznych z wykorzystaniem różnorodnych rekwizytów.
  • Bajka plastyczna o kolorach z opracowaniem muzycznym.
Każdy uczestnik kursu otrzyma płytę z piosenkami i muzyką do proponowanych zabaw.

PROGRAM WARSZTATÓW PLASTYCZNYCH „Kolorowe prace plastyczne na cały rok"
Gabriela Mrozicka

• Przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą poprowadzić twórcze, niezapomniane zajęcia z dziećmi.
  • Wykorzystując proste, niedrogie materiały, przedmioty codziennego użytku i różnorodne techniki plastyczne, wyczarujecie piękne i bardzo ciekawe prace, które dzieci będą potrafiły zrobić samodzielnie.
  • Każda z prac pozwoli dziecku odkrywać nowe możliwości, zachęci do eksperymentowania, rozwinie jego pomysłowość i kreatywność. Wiele z nich można wykorzystać jako prezenty, które ucieszą rodziców lub dziadków, gdyż dzieci wykonają je własnoręcznie.
  • Podczas warsztatów powstaną także fantastyczne dekoracje, którymi można ozdobić salę zajęć lub stworzyć scenografię do przedstawień.
  • Wszystkie wykonane w trakcie warsztatów prace uczestnicy zabiorą ze sobą wraz z dokładnym opisem i instrukcją wykonania.
  • Na warsztatach zostaną także zaprezentowane bardzo ciekawe urządzenia do obróbki papieru i sposoby na ich wykorzystanie w codziennej pracy z dziećmi.
  • Jeśli jesteś osobą twórczą, kreatywną i poszukujesz wciąż nowych inspiracji i pomysłów na prace plastyczne dla dzieci, aby mogły stworzyć z Tobą coś wyjątkowego, niespotykanego, zaczarowanego, a przy okazji poznać od kuchni różnorodne techniki, dostrzec drugą duszę otaczających nas przedmiotów - te warsztaty są właśnie dla Ciebie!

Zapraszamy nauczycieli szkół i przedszkoli na Maraton Artystyczny do Krakowa!
Zapisy do 20 września.
Koszt Maratonu: 210 zł.
Czas trwania: od godz. 9:00 do 18:00.
Ilość miejsc: 35 osób w grupie (praca w 3 grupach)
Kto pierwszy ten lepszy, bo miejsc ubywa z minuty na minutę :)

Informacje i zapisy:
e-mail: warsztaty@muzylekmoni.pl