Wydarzenia Kategoria ogólna warsztaty dla nauczycieli w Krakowie

Zamiast karania - jak utrzymać dyscyplinę w grupie przedszkolnej (warsztat dla nauczycieli)

27. listopada 2010 r. sobota

Czy zdarza się, że dziecko ignoruje Twoje prośby i polecenia, albo postępuje zupełnie na przekór? Czy są momenty, w których czujesz się sfrustrowana i bezradna nie wiedząc jak skłonić dziecko do właściwego zachowania? Czy zdarzyło się, że ukarałaś dziecko i czułaś się później winna? Czy zdarzyło się, że ustępowałaś dziecku, a w grupie zaczął panować chaos?

W nauce właściwych zachowań nauczyciele kierują się głęboką troską o teraźniejszość i przyszłość dziecka. Niektórzy stosują kary, inni zdecydowanie je potępiają i są bardziej ulegli w stosunku do dzieci. W obu przypadkach może okazać się, że metody te nie są wystarczające, a nauczyciele zaczynają wątpić w swoje kompetencje i skuteczność stosowanych metod. Czy istnieją inne sposoby wychowania niż karanie czy uległość, skuteczne i jednocześnie uwzględniające zachowanie godności pedagoga i dziecka?

Podczas szkolenia uczestnicy nauczą się jak kształtować asertywną postawę w stosunku do dzieci, jak ustalać normy grupowe oraz jak pilnować ich przestrzegania. To spotkanie dla chcących poznać metody dyscyplinowania, które, w odróżnieniu od kar, nie urażają godności dziecka, a są niebywale skuteczne.
- Czy można wychować bez karania?
- Metody, które z powodzeniem można stosować zamiast kar
- Normy grupowe, czyli zasady przedszkolne
- Pozwól dziecku odczuć konsekwencje
- Czego mogę oczekiwać od dziecka w konkretnym wieku?
- Jak sprawić, żeby dziecko zrobiło to, co do niego należy?
- Skuteczne metody skłaniające dzieci do współdziałania.
- Trening zachowań

Kiedy? 27.11.2010, godz. 10:00 - 14:30

Gdzie? Ul. Murarska 1, Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka MUDI

Koszt: 80 zł/ os.

Zapisy i informacje: kontakt@psychologiairozwoj.pl , tel. +48 668 241 091

Warsztat przeznaczony jest dla nauczycieli przedszkolnych oraz nauczycieli nauczania początkowego.
Warsztat prowadzi Irena Mydlarz - psycholog, trener, Coach Rodzicielski